Menu Zamknij

Wrocławskie atrakcje. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Ostrów Tumski

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, a wycieczki po jego terenie mogą się dla wielu z nas kazać wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie Wrocławia to ciekawa lekcja historii, w spotkamy się z wieloma cennymi perełkami dawnej architektury. Zachwyca tutejszy rynek (drugi pod względem wielkości w Polsce), wokół którego możemy ujrzeć wiele pięknych kamienic. Najcenniejszą ozdobą tego miejsca jest jednak gotycko-renesansowy ratusz, którego wnętrza są obecnie wykorzystywane jako placówka muzealna.

Dom Handlowy „Feniks” oraz słynny pręgierz to kolejne atrakcje, które czekają na nas przy tym placu. W pobliżu rynku czekają inne ciekawostki, m.in. słynne kamienice Jaś i Małgosia, kościół garnizonowy św. Elżbiety oraz kościół św. Marii Magdaleny, znany z tak ważnej atrakcji, jaką jest Mostek Pokutnic. To świetny punkt widokowy, z którego widać i Stare Miasto, i Ostrów Tumski. W pobliżu rynku czeka też barokowy gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego ze słynną Aulą Leopoldina oraz gmach Ossolineum, któremu również warto poświęcić swój czas.

Wycieczki po Wrocławiu nie mogą się obejść bez wizyty na terenie najstarszej części miasta, jaką jest Ostrów Tumski. Na jego terenie czkają liczne atrakcje, m.in. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Most Tumski oraz wiekowe świątynie. Tą najważniejszą jest katedra św. Jana Chrzciciela, w której ujrzymy wiele cennych dzieł sztuki sakralnej i okazałe nagrobki biskupów wrocławskich.