Menu Zamknij

Hala Stulecia

Hala Stulecia, nazywana także Halą Ludową, jest również jednym z bardzo ważnych i pięknych miejsc we Wrocławiu, z którego mieszkańcy miasta śmiało mogą być dumni. Ta hala ma charakter widowiskowo- sportowy i jest ona położona w parku Szczytnickim. Jej pierwotnym architektem był Max Berg i wybudował ją w roku 1913.

Ta hala znajduje się w bardzo ciekawym miejscu dla turystów, którzy zwiedzając ją łatwo mogą również dostać się do innych pięknych miejsc we Wrocławiu, mowa między innymi o takich atrakcjach jak Pergola, Zoo, Fontanna Multimedialna, o której mówiliśmy wcześniej, jak również Ogród Japoński.

Konstrukcja tej hali jest bardzo charakterystyczna, zawiera latarnię wieńczącą kopułę, kopułę żebrową, podbudowy, bloki fundamentowe jak również piękne kuluary. Hala Stulecia jest bardzo ważna dla mieszkańców Wrocławia z jeszcze jednego względu- mianowicie została w roku 2006 oficjalnie wpisana jako obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to ogromne i bardzo ważne wyróżnienie, którym cieszy się okoliczna ludność.