Menu Zamknij

Dzielnica Czterech Wyznań we Wrocławiu

Dzielnica Czterech Wyznań

Wrocław może zaskoczyć nas magicznymi zakątkami, którym nie można odmówić atrakcyjności. Kto chce poznać lepiej to miasto, ten w czasie wycieczki po jego terenie powinien odwiedzić Dzielnicę Czterech Wyznań. Co warto wiedzieć o tym miejscu? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Dzielnica Czterech Wyznań znajduje się bardzo blisko wrocławskiego rynku, a to zajrzy na jej teren, ten szybko przekona się o jednym – Wrocław to miasto wielu kultur i religii, które mogą funkcjonować obok siebie w zgodzie i przyjaźni. Na terenie dzielnicy, często nazywanej też Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, znajduje się kilka ważnych obiektów sakralnych: kościół katolicki, kościół ewangelicki, prawosławny sobór i synagoga.

Każda z tych budowli jest cennym zabytkiem architektury, któremu warto poświęcić swój czas. Dzielnica Czterech Wyznań przyciąga też bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych oraz imprezami, których celem jest przezwyciężanie stereotypów. Dzielnica ta znana jest też z kina, w którym organizowane są ważne festiwale filmowe: Festiwal Nowe Horyzonty i American Film Festiwal.

Dodatkową ciekawostką jest tu rzeźba Kryształowej Planety, która od 2012 roku stoi u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i św. Antoniego. Rzeźba tama symbolizować jedność świata. Taka rzeźba idealnie sprawdza się jako wizytówka miejsca, w którym wzajemny szacunek jest ważniejszy od wyznania.